Šilutiškio talentas - neįtikėtinai realistiški piešiniai

Kas galėjo žinoti, jog po šaligatvio plytelėmis gali atsiverti kvapą gniaužiantys Žemės planetos vaizdai ar stulbinantys vandens krioklių peizažai? Akys jūsų neapgauna, tai realistiniai piešiniai Lietuvos ir kitų miestų gatvėse. Jų autorius šilutiškis Saulius Gudelevičius (26).

Saulius Gudelevičius ir piešinys "Super Mario"

Saulius Art: prekybos centre pieštas realistinis piešinys ant grindų

Ranka piešta 2 litų moneta


Kaip pasakoja Saulius, iš pradžių tai buvo jo hobis, kuris vėliau tapo ir vieninteliu pragyvenimo šaltiniu. „Idėja po truputį išsivystė sėdint pamokose ir iš nuobodulio piešiant paprastus dalykus. Tada pastebėjau, kad išeina neblogi paveiksliukai. Vėliau nusprendžiau nusipirkti pieštukų ir pabandyti piešti žmogaus veido dalis. Taip galiausiai išmokau piešti portretus. Žinoma, aplinkinių žmonių nuostaba ir jų pagyros mane paskatino tęsti toliau ir domėtis piešimo sritimi“, - pasakoja kūrėjas.

„Pavadinimo „Saulius Art“ ilgai galvoti nereikėjo, nes norėjau lengvai įsimenančio. Būtent dėl to taip ir pasivadinau. Paprasta ir konkretu.“ - atvirauja Saulius.

„Nesvarbu, ką aplinkui žmonės jums sakys ar manys, jog tai, ką darot, yra nerimta. Jūs turite visus juos nugalėti ir pasiekti savo tikslą!”


Saulius pasakoja, jog kūrybos pradžioje, kad suprastų erdvinio piešimo esmę, idėjų sėmėsi iš užsienio menininkų. Dabar idėjas tiesiog susigalvoja pats. „Būna, kad įkvepia kokie filmai, vaizdai ir panašūs dalykai“, - atskleidžia pašnekovas.

Piešinys ant augančio medžio kamieno

Ranka pieštas peizažas ant sienos

Ranka pieštas Lays traškučių pakelis

Ranka peišta energetinio gėrimo skardinė
Anot S. Gudelevičiaus, dalis žmonių, kurie jo prašo piešinių, kartais turi savo idėjų, o kartais leidžia improvizuoti ir pačiam kūrėjui. Saulius iš savo patirties komentuoja ir gali pasigirti, jog jo idėjos daugiau dėmesio susilaukia socialinėje erdvėje nei kartais iš klientų. „Visuomet stengiuosi žiūrėti iš perspektyvos, kas būtų žmonėms įdomu ir gražu žiūrint į piešinį,“ – paaiškina Saulius.

Kompiuterine programa piešiama žmogaus akis
„Ko gero, piešimo procesas visuomet prasideda nuo eskizo sudarymo. Pačioje pradžioje juos dariausi ant popieriaus, bet supratęs, kad piešiant kompiuterinėmis programomis būtų geriau, nusprendžiau naudoti grafinę planšetę piešimui. Visada gali panaudoti trintuką toje pačioje vietoje daug kartų. Tai leidžia sutaupyti laiko. Na, o pabaigus eskizą daromas pagrindinis darbas. Bandau jį perkelti ant piešiamo ploto, todėl pasiruošiu paviršių, išsibraižau, pasidarau linijas ir imu piešti. Na toliau turbūt visi suprantate“, - šypteli kūrėjas.

Tik dirbdami mes galime tobulėti

„Iš tiesų mano darbai iš pradžių išsiskyrė niūresne puse ar tematika. Dabar, ko gero, jie šviesesni, ryškesni ir juose daugiau pozityvumo. Lietuvoje piešiančių tokia technika, kokią aš darau, vis dar neturime arba pats dar nesužinojau apie juos“, - stebisi pašnekovas.

Šilutėje pieštas wall art

Ranka pieštas Karūna šokolodas

Juodkrantėje pieštas piešinys ant grindinio

Kino salėje vaizdas per butelį
Unikalių piešinių autorius nedaugžodžiauja paklaustas apie ateities planus. Kūrėjas ateityje planuoja toliau domėtis naujovėmis piešimo srityje. Išmokti kažką naujo ir tai įgyvendinti. Paklaustas, kodėl verta užsiimti kūrybine veikla, Saulius atsako: „Žinot, verta užsiimti kūryba, nes tai padeda visų pirma atsipalaiduoti, patirti gerų emocijų. Galbūt nustebinti ne tik save, bet ir kitus savo darbo ir kūrybos rezultatu.“

„Jeigu jūs norite kurti, nesvarbu ką, svarbiausia turėti užsispyrimo ir laikytis savo dalyko įsikibus. Nesvarbu ką, aplinkui žmonės jums sakys ar manys, jog tai, ką darot yra nerimta. Jūs turite juos visus nugalėti ir pasiekti savo tikslą!” – pataria kūrėjas.

Kaip matote, gabūs žmonės tampa originalūs tik dirbdami ir siekdami užsibrėžto tikslo, todėl linkime nesustoti kūrybiniame kelyje. Svarbiausia - savo talento neslėpti stalčiuje, o parodyti jį kitiems! Daugiau Sauliaus Gudelevičiaus darbų galite rasti jo asmeninėje svetainėje.


file

file

file

file

file

file

file

file